24–25 листопада 2016 року в місті Києві відбувся II науковий конгрес з міжнародною участю «Актуальні питання дитячої гастроентерології» – знакова подія в житті українських лікарів-педіатрів. Координатором заходу виступила Всеукраїнська громадська організація «Асоціація педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів України».

У ході роботи конгресу було розглянуто питання кислотозалежних захворювань у дітей, сучасні підходи до діагностики та лікування захворювань кишечника й гепатобіліарної системи, особливостей гастроентерології у дітей раннього віку, фармако- та дієтотерапії в дитячій гастроентерології, захворювань підшлункової залози, харчової алергії у дітей, піднято питання профілактики гельмінтозів тощо.

У рамках конгресу представлено звіт президента Всеукраїнської громадської організації «Асоціація педіатрів-гастроентерологів та нутриціологів України», головного позаштатного спеціаліста МОЗ України з дитячої гастроентерології і нутриціології, завідувача відділення проблем харчування та соматичних захворювань дітей раннього віку ДУ «ІПАГ НАМН України» професора Шадріна О.Г.

Професор Крючко Тетяна Олександрівна, завідувач кафедри педіатрії №2 ВДНЗУ «УМСА», представила три доповіді:

• Алгоритм диференціальної діагностики та ведення дітей раннього віку з функціональними гастроінтестинальними розладами.
  • Сучасні питання діагностики та лікування НАЖХП у дітей.
  • Оптимізація лікування дітей із гастроезофагеальною рефлюксною хворобою.
  • Під час роботи конгресу відбулася нарада-семінар головних позаштатних спеціалістів структурних підрозділів із питань охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрації за спеціальністю «Дитяча гастроентерологія».