20-21 жовтня 2016 року в Харкові відбулася щорічна Міжрегіональна науково-практична конференція з міжнародною участю «Інновації в дитячій гастроентерології та нутріціології в практиці дитячого та сімейного лікаря», організаторами якої стали Харківська медична академія післядипломної освіти; Асоціація педіатрів-гастроентерологів та нутріціологів України; Асоціація педіатрів України; Харківська обласна асоціація педіатрів України; Департамент охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації.

В конференції взяли участь провідні спеціалісти в галузі педіатрії, гастроентерології, нуртіціології, сімейної медицини усіх Вищих державних медичних навчальних закладів України, а також гості з Білорусі та Лівану.

У рамках науково-практичної конференції, направленої на обмін досвідом і отримання медиками нових знань, Головний позаштатний дитячий гастроентеролог МОЗ України; голова Асоціацїї педіатрів-гастроентерологів та нутріціологів України, д.мед.н., проф. Шадрін О.Г. провів лекцію «майстер-клас» на тему «Особливості терапії поєднаних уражень шлунково-кишкового тракту у дітей».

Також учасники конференції взяли участь в сателітному симпозіумі з актуальних питань педіатрії, організованому Радою молодих учених ХМАПО.

ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» представила зав.кафедри педіатрії №2 д.мед.н., проф. Крючко Т.О., яка виступила з двома доповідями:

1. «Оптимизация схем антибактериальной терапии у детей с неблагоприятным коморбидным фоном»;

2.«Диагностический алгоритм и особенности ведения детей раннего возраста с функциональными гастроинтестинальными расстройствами».