"Вас вітає Україна"

Цей рік – ювілейний для нашої академії.

Але кінець навчального року – напружена пора для всіх студентів, а надто для слухачів підготовчого відділення для іноземних громадян, які перший рік живуть і навчаються в Україні.

Викладацький колектив відділення прагне допомогти слухачам впевнено пройти шляхом підготовки до навчання у ВНЗ не лише під час аудиторних занять. Задля цього ми проводимо низку позааудиторних заходів, спрямованих на соціокультурну адаптацію іноземців до навчання та проживання в Україні.

Протягом останніх двох тижнів на підготовчому відділенні проведено виїзне засідання мовного клубу "Меридіани дружби", автобусні екскурсії до м. Києва та Запоріжжя.

"Вас вітає Україна" – це тема чергового засідання клубу "Меридіани дружби", яке пройшло у дендропарку. Насолоджуючись красою весняної природи, яка зовсім не схожа на пейзажі рідних країн, наші слухачі мали змогу скуштувати українські вареники, млинці й узвар, що їх приготували викладачі; сфотографуватися в українських національних костюмах; пограти в футбол та інші рухливі ігри, популярні серед української молоді.

Екскурсії до Києва та Запоріжжя мали навчально-ознайомчий характер. Іноземці, вражені красою нашої природи, із задоволенням знайомилися з українськими традиціями у музеї під відкритим небом "Пирогове" неподалік від Києва; з цікавістю відвідали музей води, замислившись про необхідність збереження цього важливого природного ресурсу.

У захваті від прогулянки на теплоході навколо о. Хортиця, знайомства з козацькою зброєю, музеєм козацтва "Запорізька Січ", шлюзами, величчю Дніпра поверталися слухачі з екскурсії до Запоріжжя. І хоча в Києві ми потрапили під рясний дощ, який за тиждень наздогнав нас і в Запоріжжі, всі були задоволені й щасливі.

Маємо надію, що ці заходи додадуть нашим слухачам наснаги під час випускних екзаменів, запам’ятаються назавжди як одні з найяскравіших днів у студентському житті, відіграють певну роль у ставленні іноземців до України й українців, бо кожен з наших випускників – своєрідний посол України, Полтави та нашої академії у своїй рідній країні.