Полтавські лікарі-інтерни рятують життя

12 жовтня 2016 року у ВДНЗУ «УМСА» вперше відбувся медико-патріотичний конкурс професійної майстерності «Лікар – патріот, захисник України!», присвячений Дню захисника України, Дню українського козацтва та святу Покрови пресвятої Богородиці.

Організаторами конкурсу виступили профспілковий комітет академії (комісія з питань по роботі з молоддю (заступник голови профкому – к.мед.н. Микитенко А.О., голова комісії – доцент Дубровіна О.В.) та Центр управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю академії (проректор з науково-педагогічної та виховної роботи професор Похилько В.І.).

З вітальним словом виступив ректор академії професор Ждан Вячеслав Миколайович та начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради Ромас Олена Миколаївна.

Вячеслав Миколайович вручив Подяки головному лікарю Комунальної Установи «Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Лавренку Олександру Степановичу, директору благодійної громадської організації «Медичний спецпідрозділ «Вартові життя» у Полтаві Лозі Вікторії Володимирівні та начальнику Полтавського госпіталю, полковнику медичної служби Оксьону Віктору Анатолійовичу за надану матеріально-технічну та організаційну допомогу у підготовці та проведенні конкурсу.

Начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради Ромас Олена Миколаївна вручила Подяки міського голови заступнику голови профкому к.мед.н. Микитенку А.О., голові комісії з питань по роботі з молоддю доценту Дубровіній О.В., завідуючому кафедри медицини катастроф та військової медицини доценту Шепітьку К.В. за сумлінну плідну працю, високий професіоналізм, активну громадянську позицію, вагомий особистий внесок у розвиток духовності підростаючого покоління та з нагоди Дня захисника України.

Лікарі-інтерни змагалися в 4-х конкурсах по наданню екстреної допомоги в умовах, максимально наближених до реальних, де продемонстрували навички з тактичної медицини, наданні первинної медико-санітарної допомоги, професіоналізм та командну роботу медиків в екстремальних умовах. Так, в запеклій професійній боротьбі зійшлися 3 команди – «Червоні», «Сині» та «Жовті».

Конкурсну програму оцінювало компетентне журі. Голова журі – ректор Вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія», заслужений лікар України, д.мед.н., професор Ждан Вячеслав Миколайович. До складу журі увійшли: проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, д.мед.н., професор Похилько Валерій Іванович, головний лікар Комунальної установи «Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Полтавської обласної ради, заслужений лікар України, лікар вищої категорії Лавренко Олександр Степанович, проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, д.м.н., професор Скрипник Ігор Миколайович, голова комісії по роботі з молоддю академії, к.м.н., доцент Дубровіна Олена Віталіївна, завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини, д.м.н., професор Шепітько Костянтин Володимирович, завідувач кафедри внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів, д.м.н., професор Потяженко Максим Макарович.

Команди також оцінювали судді.

За підрахунок балів після кожного конкурсу відповідала лічильна комісія у складі: голова комісії – Микитенко А.О., секретарі лічильної комісії – студенти ІІ курсу Шкодіна Анастасія, Бовсуновська Анастасія і Капроненко Єлизавета.

В першому конкурсі учасники разом із глядачами пригадали склад аптечки військовослужбовця ЗС України, яку їм необхідно було укомплектувати.

У другом конкурсі лікарі-інтерни та клінічні ординатори продемонстрували, як необхідно поводити себе лікарю на полі бою та виконали повний алгоритм дій з тактичної медицини. Оцінював їх завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини професор К.В. Шепітько та судді з благодійної ГО «Медичний спецпідрозділ «Вартові життя».

Кафедра внутрішніх хвороб та медицини невідкладних станів з шкірними та венеричними хворобами (зав. каф. – професор Потяженко М.М.) та кафедра анестезіології з інтенсивною терапією (зав. каф. – професор Шкурупій Д.А.) підготували для учасників клінічні задачі, де необхідно було встановити діагноз, відповідно до наказів МОЗ України здійснити повний алгоритм дій по наданню екстреної допомоги. Не зважаючи на те, що завдання були складними, учасники продемонстрували гарні знання та командну роботу (клінічні завдання готувала доцент Настрога Т.В.).

Доцент Пелипенко О.В. оцінював конкурс, в якому пацієнта необхідно було транспортувати до лікарні з правильною іммобілізацією травмованих частин тіла.

Із заключним словом виступив проректор з науково-педагогічної та виховної роботи професор Похилько Валерій Іванович. Він зазначив, що усі без винятку лікарі-інтерни продемонстрували висококваліфіковані знання з надзвичайних станів та оголосив переможця.

Переможцем конкурсу стала команда «Червоних», капітан – Фидря Тарас Валерійович. Друге місце розділили команда «Жовтих», капітан – Корогод Антоніна Миколаївна та команда «Синіх», капітан Бараннік Федір Вікторович. Олександр Степанович Лавренко влучно підмітив, що переможцями стали всі 18 учасників, адже вони продемонстрували високий професіоналізм в наданні екстреної медичної допомоги та тактичній медицині.

Команди були нагороджені дипломами, солодкими подарунками, футболками з логотипами конкурсу та отримали сертифікати учасника, а команда-переможець отримала кубок та 6 кровоспинних джгутів «Січ» (стандарт НАТО).

Присутніх на заході вітали художні народні самодіяльні колективи академії, які подарували чудові пісні та запальні танці.

Конкурс вели чарівні ведучі – аспірант кафедри хірургії №3 Драбовський Віталій Сергійович та студентка ІІ курсу медичного факультету №1 Дубровіна Еліза.

До нових зустрічей у 2017 році!