НА ЗАСІДАННІ ВЧЕНОЇ РАДИ

26 травня 2016 року відбулося традиційне засідання вченої ради Вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія».

На початку засідання ректор академії професор Ждан В.М. представив усім присутнім вельмишановного гостя, що прибув до нашої альма матер із м. Польща – пана Анджея Маріуша Фала, який є Президентом Польського Товариства охорони громадського здоров'я, членом Комітету Охорони Громадського Здоров'я Польської Академії Наук, професором Національного Інституту Охорони Громадського Здоров'я, завідувачем кафедри організації та економіки охорони здоров'я, запрошеним професором кафедри охорони громадського здоров'я Вроцлавського медичного університету та завідувачем відділення внутрішніх хвороб і алергології Центральної міської клінічної лікарні у Варшаві.

Від імені вченої ради, Вячеслав Миколайович урочисто вручив пану Анджею Маріушу Фалу диплом з визнанням його Почесним Професором Академії та подякував колезі за прагнення до співпраці та бажання обміну досвідом, після чого, під оплески залу, пан Анджей одягнув мантію професора нашої академії.

Вельмишановний гість зазначив, що для нього велика честь отримати із рук ректора найвище звання, що має академія, від імені викладачів Польщі висловив сподівання про подальшу плідну польсько-українську співпрацю та вручив відзнаки двом видатним особам нашої академії – Польське Товариство Публічного здоров’я, в знак визнання дій, направлених на розвиток співпраці з ПТПЗ та поширення досягнень в галузі публічного здоров’я, надає звання Міжнародного Члена Польського Товариства професору В. Ждану та професору І. Головановій.

А також запросив усіх бажаючих на ІІ Міжнародну конференцію Польського Товариства охорони здоров’я, яка буде проходити у Вроцлаві в листопаді цього року.

Усі присутні мали змогу ознайомитися зі змістовною презентацією Анджея Маріуша Фала, у якій було наочно представлено приклад діяльності Наукових Товариств в Польщі, їх силу та значення, відношення уряду Польщі до Наукових Товариств, можливості їх тісної співпраці та пропозиції щодо створення подібних НТ та об’єднання їх із польськими та світовими товариствами задля ефективного функціонування сфери медицини та ОЗ.

Було підписано договір про двостороннє співробітництво між Польським Товариством Публічного Здоров’я та ВДНЗУ «УМСА». Згідно укладеного договору, стає можливим здійснення обміну студентів, інтернів, асистентів та викладачів при організації відповідних проектів, запрошення представників ВДНЗУ «УМСА» на конференції ПТПЗ, а також спільне видання щоквартального журналу з питань публічного здоров’я, поширення світових досягнень в сфері публічного здоров’я та поглиблення знань з вищенаведених сфер. Договір започатковує подальшу співпрацю з розширення міжнародного співробітництва в сфері медицини і ОЗ.

Також на вченій раді були заслухані наступні питання:

Про підготовку до ліцензійного інтегрованого іспиту «Крок – 2. Загальна лікарська підготовка», «Крок – 2. Стоматологія», «Крок – М. Сестринська справа», до семестрової підсумкової атестації студентів та державної атестації випускників (з реалізацією зауважень ДЕК) на медичному факультеті №1 і №2, стоматологічному факультеті, факультеті підготовки іноземних студентів та медичному коледжі доповіли декан медичного факультету №1 доц. Рябушко М.М., декан медичного факультету №2 проф. Похилько В.І., заступник декана стоматологічного факультету доц. Амосова Л.І., декан факультету підготовки іноземних студентів доц. Буря Л.В., заступник директора медичного коледжу Біланова Л.П.

Про виконання умов Контракту на посаді завідувача кафедри ендокринології з дитячими інфекційними хворобами за 3 роки прозвітувала професор Бобирьова Л.Є.

Про виконання умов Контракту на посаді завідувача кафедри акушерства і гінекології №1 за 3 роки доповіла професор Громова A.M.

Зі звітом про виконання умов Контракту на посаді завідувача кафедри пропедевтики внутрішньої медицини з доглядом за хворими, загальної практики (сімейної медицини) за 3 роки виступив професор Казаков Ю.М.

Про підсумки конкурсу наукових праць молодих учених академії, присвяченому Дню науки України, доповів секретар ради молодих учених доцент Міщенко А.В.

На вченій раді були обговорені й інші нагальні питання. Зокрема, перший проректор ВДНЗУ «УМСА» професор В.М. Бобирьов зазначив, що у 2015 році академія посіла 2 місце по Україні за результатами ІІ туру Всеукраїнських студентських олімпіад (за рішенням МОН України), а за цей рік наші студенти вибороли 14 призових місць у Всеукраїнських олімпіадах.

Також серед студентства академії було висунуто претендентів «На здобуття премії Національної академії медичних наук України та Асоціації працівників медичних ВУЗів України для студентів вищих навчальних закладів».