Всеукраїнська студентська олімпіада зі спеціальності «Стоматологія»

Третій рік поспіль у квітні місяці на базі ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» проводиться ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Стоматологія». У цьому навчальному році, 21 – 22 квітня, 73 кращих з кращих студентів-старшокурсників стоматологічних факультетів із різних куточків України в черговий раз прибули до Полтави, щоб позмагатися між собою, продемонструвати свої знання і вміння, вдосконалити їх та перейняти корисний досвід у своїх колег.

Академія вітала студентів із Києва, Харкова, Тернополя, Чернівців, Запоріжжя, Одеси, Дніпропетровська, Львова, Івано-Франківська, Сум, Донецька та Луганська. Наш виш представляли кращі студенти: Голуб П.В., Дмитраш І.В., Корогод Т.В., Чумаченко К.І., Шинкаренко В.С. і Шишлевський А.С.

Змагання відбувалося протягом 2-х днів. Спочатку проходив письмовий тур, що передбачав відбір 7 найкращих, а потім усний, де розгорілася справжня, напружена боротьба юних інтелектуалів.

Для відкриття 2-го етапу олімпіади запросили першого проректора академії Бобирьова Віктора Миколайовича. Він привітав гостей та учасників олімпіади, зазначивши, що тут зібралися кращі з кращих, еліта нашої країни, ті, хто не побоявся приїхати на таке масштабне змагання, щоб показати себе. Також Віктор Миколайович подякував вельмишановним членам журі й усім, хто завітав до нашої академії та наголосив, що головне – у повному обсязі показати свої знання і побажав перемоги тим, хто потрапив у наступний етап.

Під час 2-го етапу олімпіади завідувач кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії з пластичною та реконструктивною хірургією голови та шиї Аветіков Давид Соломонович поділився своїми враженнями від 1-го туру, відмітивши наполегливість і серйозний підхід до написання робіт. Давид Соломонович оголосив досить високі й гарні результати, які продемонстрували учасники, що свідчить про високу підготовку студентів.

Семеро студентів, які пройшли у 2-й етап, шляхом жеребкування отримали по 4 теоретичних і 4 практичних запитання із чотирьох стоматологічних дисциплін. Учасники не без зусиль відповідали на цікаві професійні питання, на повну демонструючи набуті знання. Звісно, у кожного було присутнє і хвилювання, але впоратися з ним допомагала доброзичлива атмосфера, створена нашими викладачами і студентами, які щиро вболівали та підтримували усіх учасників. Після кожної відповіді члени журі з відповідної дисципліни оцінювали відповіді та виставляли від 1 до 10 балів.

До складу висококваліфікованого журі увійшли фахівці однопрофільних кафедр стоматологічного факультету нашої академії та високоповажні гості – викладачі з інших ВНЗ України: проф. Петрушанко Т.О., проф. Ткаченко І.М., доц. Коленко Ю.Г., проф. Рузін Г.П., проф. Ткаченко П.І., проф. Гудар'ян О.О., проф. Дворник В.М., проф. Чулак Л.Д., д. мед. н. Ніконов А.Ю., проф. Ковач І.В., проф. Смаглюк Л.В., доц. Гуржій О.В.

Поки проводився підрахунок балів і визначення переможців, присутні могли насолодитися чуттєвим та зворушливим співом вокального чоловічого гурту «Пліка вокаліз» (керівник Дмитро Лузановський).

За результатами 2-х турів олімпіади, після блискучого виступу, І місце виборола Чумаченко Катерина (ВДНЗУ «УМСА»); ІІ місце поділили Шинкаренко Вікторія (ВДНЗУ «УМСА»), Гарбуз Ольга (ХНМУ) та Перерва Юлія (ДЗ «ДМА МОЗ України»); ІІІ місце також посіли одразу троє учасників: Заболотна Зоряна (ІФНМУ), Червонюк Юлія (ОНМУ) та Остаповський Олексій (НМУ ім. О.О. Богомольця).

Усі призери отримали приємні призи від нашої академії та компанії «Oral-B».

Наприкінці заходу декан стоматологічного факультету Сидорова Алла Іванівна подякувала учасникам за натхнення і небайдужість до навчання та усім командам, що знайшли час і можливість ці 2 дні провести у нашому чудовому стоматологічному колі.

Бажаємо нашим молодим, розумним та талановитим інтелектуалам не зупинятися на досягнутому, нових звершень та подальших перемог!