державна атестація студентів V курсу стоматологічного факультету

На виконання Закону України «Про вищу освіту», на підставі наказу МОН України від 28.07.2003р. №504 «Про затвердження складових галузевих стандартів вищої освіти з напряму підготовки 1101 «Медицина»», наказу МОЗ України від 31.01.2005р. №53 «Про затвердження Положення про організацію та порядок проведення державної атестації студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах ІІІ – ІV рівнів акредитації за напрямом підготовки «Медицина»», наказу МОН України від 24.05.2013р. №584 «Про затвердження Положення про порядок створення та організацію роботи державної екзаменаційної комісії у вищих навчальних закладах України», Положення про організацію освітнього процесу у ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» на 2015 – 2016 навчальний рік була проведена державна атестація студентів V курсу стоматологічного факультету – випускників 2016 року.

Державна атестація проводилась у два етапи: ліцензійний інтегрований іспит «Крок 2. Стоматологія» – 31 травня 2016 року та практично-орієнтований державний іспит – з 07 по 14 червня 2016 року.

Головою ДЕК, згідно з наказом МОЗ України від 11.01.2016р. №3, було призначено ДВОРНИКА Валентина Миколайовича – д. мед. н., професора, завідувача кафедри ортопедичної стоматології з імплантологією Вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія».

Наказом ректора академії від 1 червня 2016 р. до державної атестації були допущені 197 вітчизняних студентів 5 курсу. Усі вони повністю виконали навчальний план і програму та склали семестрові заліки й підсумкові модульні контролі, що передбачені навчальним планом.

Практично-орієнтований іспит проводився згідно з розкладом і складався з двох частин: перша частина – безпосередня робота з хворим, друга частина – демонстрація основних умінь та навичок згідно з вимогами ОКХ із використанням фантомів. Іспит проводився на клінічних базах кафедр терапевтичної та ортопедичної стоматології.

На підставі обговорення результатів практично-орієнтованого державного іспиту за спеціальністю «Стоматологія» державна екзаменаційна комісія дійшла висновку, що усі випускники 2015 – 2016 навчального року здобули достатні теоретичні знання та практичні уміння і навички, які відповідають вимогам ОКХ і ОПП, про що свідчать результати складання іспиту з чотирьох профільних дисциплін (терапевтичної, хірургічної, ортопедичної та дитячої стоматології).