Врятуй життя ближньому

Потреба населення у знаннях, вміннях та навичках надавати першу долікарську допомогу в різних ситуаціях, а найголовніше – не зашкодити надаючи допомогу – завжди була, є і буде актуальною. Зважаючи на події, що відбуваються в нашій державі, така потреба стрімко зростає і набуває життєвої необхідності. Сьогодні потрібно бути також психологічно готовим надати допомогу ближньому у разі необхідності.

20 квітня на Театральній площі міста відбувся щорічний соціального проекту «Врятуй життя ближнього». Ініціаторами та організаторами проекту виступили: Відділ у справах сім'ї та молоді Полтавської ОДА, ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», Студентський парламент ВДНЗУ «УМСА», ініціативна група третього набору молодіжного проекту «Школа місцевого та студентського самоврядування «Лідер майбутнього».

Важливо відмітити, що авторами цього проекту є активісти Студентського парламенту Скорик Микола, Горбуліна Олександра та Кошелєва Ольга.

У рамках проекту відбулася міська руханка, після чого кожен містянин мав змогу навчитися надавати першу долікарську допомогу, дізнатися про надання допомоги у військових умовах, ознайомитися з устаткуванням автомобілів Швидкої допомоги та Пожежної допомоги, виміряти тиск, зробити флюорографію та здати аналізи на ВІЛ.

На площі біля театру ім. Котляревського було встановлено близько 10 наметів, де кваліфіковані медики-викладачі разом із студентами ВДНЗУ «УМСА» розповідали про найважливіші патології різних систем організму та навчали надавати першу допомогу при них. Представники Збройних сил України розповідали про надання допомоги на полі бою, устаткування «тривожної валізи» тощо.

Для всіх учасників заходу було проведено лотерею, переможці якої отримали подарунки від спонсорів проекту: солодощі від мережі магазинів «Цукерня», сертифікати на безкоштовне тьохмісячне користування інтернетом «Тріолан», абонементи від фітнес-клубу «Баланс» та багато інших корисних подарунків.

Ми дякуємо усім організаторам заходу за таку чудову можливість навчитися першій домедичній допомозі, дізнатися багато нової корисної інформації та зробити благодійний внесок у загальну скриньку. Щороку ми створюємо найкращі умови для проведення такого проекту, намагаємося знайти найбільш корисну та цікаву інформацію, допомогти кожному усвідомити важливість знань та навичок надання долікарської допомоги. І ми надзвичайно вдячні усім учасникам за те, що належно оцінили нашу працю.