«Актуальні питання клінічної пародонтології»

25 березня 2016 року у ВДНЗУ „Українська медична стоматологічна академія” у відповідності до реєстру МОЗ України відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю „Актуальні питання клінічної пародонтології”, присвячена 95-річчю Української медичної стоматологічної академії, 140-річчю з дня народження професора Юхима Михайловича Гофунга та 95-річчю заснування кафедри терапевтичної стоматології.

Гостями та учасниками конференції були провідні науковці в галузі пародонтології – клініцисти та теоретики з різних міст України та близького зарубіжжя, співробітники нашої академії, студенти, інтерни, практичні лікарі Полтави та області.

Відкрив науково-практичну конференцію та оголосив вступне слово професор Ждан В’ячеслав Миколайович – ректор ВДНЗ України „УМСА”, д.мед.н., Заслужений лікар України.

Присутні переглянули фільм-доповідь, підготовлений та представлений професорами П.М.Скрипніковим, Т.П.Скрипніковою: „Ю.М.Гофунг – засновник стоматології”.

Колектив авторів кафедри терапевтичної стоматології на чолі із завідувачкою професором Петрушанко Тетяною Олексіївною, у цікавій відеоформі презентував доповідь „Історія становлення та розвитку кафедри терапевтичної стоматології”, де починаючи з 1921 року до сьогодення були наведені історичні етапи розвитку кафедри від невеличкої групи ентузіастів-засновників кафедри, нашого вузу до провідної випускної кафедри академії.

Присутні заслухали доповіді видатних вчених, які були присвячені фундаментальним основам пародонтології, – професора Окушка В.Р. із Придністровського державного університету ім.Т.Г.Шевченка (м.Тираспіль), „Пародонтологічні аспекти одонтології”; професора Тарасенко Л.М. „Механізми стресорного ушкодження пародонта” (м.Полтава), професора Непоради К.С. „Етіологія та патогенез патологічних змін пародонта за умов ожиріння” (м.Полтава).

Сучасним можливостям післядипломної освіти в Україні із підготовки спеціалістів в галузі пародонтології присвятила свою доповідь професор, заслужений діяч науки і техніки України Білоклицька Г.Ф. - завідувачка кафедри терапевтичної стоматології Інституту стоматології НМАПО ім.П.Л.Шупика (м.Київ), президент Асоціації лікарів-пародонтологів України.

Змістовні доповіді з питань етіології, патогенезу, клініки, лікування та профілактики хвороб пародонта отримали учасники конференції від професорів, науковців-клініцистів, завідувачів кафедр терапевтичної стоматології м. Києва, Харкова, Одеси, Івана-Франківська: професорів Борисенка А.В., Мельничук Г.М., Герелюка В.І., Чумакової Ю.Г., Куцевляк В.Ф.