«МІС ТЕРАПЕВТИЧНОЇ СТОМАТОЛОГІЇ»

28 березня 2016 року в стінах Вищого державного навчального закладу України «Українська медична стоматологічна академія», який відзначає своє 95-річчя з дня заснування, в рамках святкових заходів відбулося інтелект-шоу «Міс терапевтичної стоматології». Це свято проводилося на конкурсній основі та було присвячене жінкам - чарівним та неперевершеним, тендітним та загадковим, сильним але чутливим. Захід проводився в весняній теплій атмосфері, з позитивними емоціями та яскравими барвами. Саме тому символом його були обрані квіти, що не лише прикрашали аудиторію, але і супроводжували весь шлях до титулу.

Зліва направо: Керечан Олександра, Діденко Аліна, Руднева Анна, Кобелева Юлія, Собакарь Наталія, Чумаченко Катерина, д.мед.н., проф. Петрушанко Т.О., к.мед.н., ас. Іленко Н.В., Жеребко Дар’я, Яковлева Дар’я, Василенко Марія, Дугниста Ірина, Дяченко Зоя, Тупікова Валерія, Ставицька Анастасія, Глущенко Юлія, Бондаренко Олена.

У конкурсі брали участь 15 студенток V курсу стоматологічного факультету, що мають добрі успіхи у навчанні, веселий норов та досить сміливості для змагання. Представлення дівчат було невимушене та тепле, поєднувало ім’я кожної учасниці з квіткою, що є символом імені. Так, для Жеребко Дар’ї та Яковлевої Дар’ї згадали, що символом їх імені є золотава, вітряна кульбабка. Овіяний таємницями лотос уособлює ім’я Чумаченко Катерини. Тупікова Валерія - дзвінка та ласкава мов її квітка – дзвіночок. Горді айстри, як різнокольорові зірки, символізують ім’я Собакарь Наталії, а принцеса квітів лілія уособлює ім’я Дяченко Зої. Для Кобелевої Юлії та Глущенко Юлії символом імені є теплий мов саме сонце соняшник. Аристократична та вишукана орхідея є уособленням імені для Ставицької Анастасії, а оксамитові братки символізують ім’я Анни Рудневої. Згадали також, що синя, як шматочок неба волошка уособлює ім’я Василенко Марії. А проста, але багатогранна ромашка символізує ім’я Діденко Аліни, тоді як для Дугнистої Ірини символом імені є божественна та неповторна камелія. Цариця садів троянда символізує ім’я Олександри Керечан, а життєдайний жовтець уособлює ім’я Олени Бондаренко.

Оцінювали учасниць члени вишуканого чоловічого журі – д.мед.н., проф. Ніколішин Анатолій Карлович, к.мед.н., доц. Петрушанко Володимир Миколайович, к.мед.н., доц. Попович Іван Юрійович. Також за ходом гри спостерігала апеляційна жіноча рада у складі д.мед.н., проф. Петрушанко Тетяни Олексіївни, декана стоматологічного факультету, к.мед.н., доц. Сидорової Алли Іванівни, к.мед.н., доц. Марченко Ірини Ярославівни.

Чарівним учасницям були запропоновані питання з етикету, кулінарії та з історії життя відомих жінок в складі першого блоку. В другому та третьому блоці питання стосувалися винятково терапевтичної стоматології, але другий блок мав варіанти відповідей, тоді як на питання третього блоку учасниці повинні були відповідати без запропонованих варіантів та без підготовки.

Члени апеляційної ради та журі (зліва направо: д.мед.н., проф. Петрушанко Т.О., декан стоматологічного факультету, проф. Сидорова А.І., к.мед.н., доц. Марченко І.Я., к.мед.н., доц. Попович І.Ю., д.мед.н., проф. Ніколішин А.К., к.мед.н., доц. Петрушанко В.М.).

Троє неперевершених дівчат – Яковлева Дар’я, Глущенко Юлія та Тупікова Валерія – пройшли до фіналу та в безпрецендентній боротьбі змагалися за головний титул номінації «Міс терапевтичної стоматології».

Для фіналу були запропоновані цікаві своєю новизною конкурси. Перший фінальний конкурс - «Літературний класик» - це конкурс ораторського мистецтва, але з літературним нахилом. Дівчатам були запропоновані 3 фрагменти з всесвітньо відомих творів художньої літератури, що описують певну нозологію. Учасниці повинні були зорієнтуватися про яке захворювання йде мова та протягом 2 хвилин змістовно описати його прояви в порожнині рота та щелепно-лицьовій ділянці. Другий конкурс – «Вправний ескулап» - клінічний. Чарівні фіналістки відповідно до жеребкування отримали сучасний та специфічний стоматологічний інструмент і розповідали про його застосування в практиці терапевтичної стоматології. Третій конкурс – «Логічні кроки» - конкурс на теоретичну підготовку, швидкість реакції та логіку. Фіналістки шоу повинні були поєднати наведені категорії відповідно до ознак чи характеристик.

Хореографічний колектив «Melior» під керівництвом Марії Кириленко ( зліва направо: Ширкевич Анастасія, ІІ курс медичного факультету №1, група № 17, Давиденко Віталіна, ІІІ курс медичного факультету №2, група № 28, Бровко Вікторія, ІІ курс медичного факультету №1, група № 19 ).

Протягом заходу розважали неперевершених учасниць і глядачів граційні та вродливі дівчата з хореографічного колективу «Melior» під керівництвом Марії Кириленко, а також чутливі та вишукані юнаки з дуету «Акустик-саунд».

В рівній боротьбі з незначним відривом перемогу здобула Яковлева Дар’я – студентка 5 групи V курсу стоматологічного факультету, здобувши титул «Міс терапевтичної стоматології».

Всі учасниці шоу отримали пам’ятні призи, а фіналістки були також нагороджені вишуканими та смачними букетами з цукерок. Але найголовніше це те, що учасниці шоу вигідно проявили себе і заробили перші бали в очах екзаменаторів державних іспитів.

Дует «Акустик-саунд» (зліва направо: Тищенко Дмитро, ІІ курс стоматологічного факультету, група № 14, Кольоса Анатолій, ІІ курс стоматологічного факультету, група № 4).

На останніх акордах заходу одна з учасниць номінації Ставицька Анастасія та д.мед.н., проф. Ніколішин Анатолій Карлович здивували присутніх неперевершеним вальсом.

Асистент кафедри терапевтичної стоматології
ВДНЗ України «УМСА» Наталія ІЛЕНКО