семінар-тренінг по роботі з посттравматичним стресовим розладо

25-26 травня у зеленій залі Полтавської облдержадміністрації відбувся семінар-тренінг по роботі з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР/PTSD)

Захід відбувся за підтримки Pucelik Consulting Group, Полтавської обласної ради, Полтавської облдержадміністрації за ініціативи Полтавської філії ВГО "Товариство Ветеранів АТО".

Лекції семінару читала команда доктора психології Френка Пьюселіка, який є одним із трьох основоположників напрямку нейролінгвістичного програмування (НЛП). Команда тренерів Френка Пьюселіка: Алла Державіна, Євгеній Бєлоножко і Родіон Григор'ян.

Під час семінару-тренінгу обговорювались теми: посттравматичний стресовий розлад (ПТСР); "правила війни"; симптоми ПТСР та як поводити себе з людьми, які повернулись із зони бойових дій; унікальна методика протистояння стресу (представляє тренер Родіон Григор'ян).

Під час семінару Френк Пьюселик розповів про правила виживання, які використовуються у бойовій ситуації, реакції солдата на стрес у мирному житті, описав симптоми ПТСР та особливості роботи психологів з ветеранами. На думку американського психолога, робота з ветеранами є одним з найважливіших завдань суспільства, що зіткнулося з війною.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький наголосив на важливості і актуальності такого навчання. Адже, без підготовлених фахівців із числа практичних психологів, волонтерів, «озброєних» світовим досвідом реабілітації учасників бойових дій, цивільного населення, постраждалого від воєнних конфліктів, неможливо швидко і якісно створити єдину, дієву, належним чином скоординовану систему допомоги.

У семінарі брали участь практичний психолог ВДНЗУ «УМСА» Климач Т.М. та завідувач медичним відділенням медичного коледжу «УМСА», викладач дисципліни медсестринство в психіатрії та наркології, кандидат медичних наук Мартиненко Н.В.