ВДНЗ України «УМСА», кафедра українознавства та гуманітарної підготовки (зав.кафедри доц. Лещенко Т.О.) щиро вітає

Шкодіну Анастасію Дмитрівну, студентку 12 групи І курсу медичного факультету, за І місце та Шевченко Дар’ю Володимирівну, студентку 16 групи І курсу стоматологічного факультету, за ІІ місце в ІІІ (обласному) етапі XVІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика! Студенток до участі в конкусі підготували доцент кафедри українознавства та гуманітарної підготовки Лещенко Т.О. та старший викладач кафедри українознавства та гуманітарної підготовки Юфименко В.Г.

Цей конкурс сприяє вихованню патріотизму, шанобливого ставлення до культури українського народу, його духовних надбань.

Щороку викладачі кафедри українознавства та гуманітарної підготовки виявляють серед студентів-першокурсників найкращих знавців рідного слова. Цей навчальний рік не став винятком. Студенти академії охоче відгукнулися на цей конкурс й узяли в ньому активну участь. Спочатку змагалися на рівні груп і факультетів, а потім право представляти нашу академію на ІІІ (обласному) етапі вибороли ці студентки.

6 лютого 2016 року на Полтавщині, як і по всій Україні, проходив ІV етап (Всеукраїнський) XVІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Цей захід відбувся на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

Учні та студенти області, переможці ІІІ етапу, виконували завдання, запропоновані Лігою українських меценатів.

О 9 годині відбулося вшанування переможців обласного етапу.

Їх вітали: представник Ліги українських меценатів – письменник, краєзнавець Неживий О.І., ректор ПОІППО ім.М.В.Остроградського Зелюк В.В., ректор ПНПУ ім. В.Г. Короленка Степаненко М.І., місцева поетка Вовченко Г.В.

Переможцям вручили дипломи Ліги українських меценатів, книжки, учителям та викладачам – грамоти Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації.

Організатори конкурсу та постійні співорганізатори отримали Подячні дипломи Ліги українських меценатів.

Організатори проведення конкурсу:

Департамент освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського.

Довідка

Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Конкурс було засновано українським меценатом Петром Яциком у травні 2001 року. Конкурс проводиться щорічно.

За ухвалою Ліги українських меценатів, конкурсу надано ім'я Петра Яцика, а його дочка Надія стала почесним головою конкурсу.

За останні роки кількість учасників конкурсу сягала 5 млн. людей із понад 20 країн світу.

Конкурс щороку стартує 9 листопада, в День української писемності та мови.

Конкурс проходить у чотири етапи за олімпійською системою: шкільний (ВНЗ), районний, обласний та загальноукраїнський. Переможці конкурсу, крім цінних подарунків, отримують грошову винагороду. У конкурсі беруть участь як українці, так і особи інших національностей, які знають українську мову і послуговуються нею.