«В гості до М.В. Скліфосовського»

До 95-річного ювілею ВДНЗ України «УМСА» студенти 9 групи І курсу стоматологічного факультету (куратор – доцент кафедри українознавства та гуманітарної підготовки Т.В. Тукова) вирішили ближче познайомитися з непересічною особистістю, знаним ученим у царині медицини, ім’я якого широко відоме у світі, а життєвий шлях тісно пов'язаний із Полтавою, – Миколою Васильовичем Скліфосовським. Студенти перегорнули сторінки життєвого шляху вченого, ознайомилися з напрямами його наукового доробку, дізналися про перипетії особистого життя людини, чиє ім’я носить Полтавська обласна клінічна лікарня.

Талановитий науковець, видатний хірург, чуйна людина – таким постав він перед сьогоднішніми першокурсниками на виховному заході «В гості до М.В. Скліфосовського». Погожим осіннім ранком студенти попрямували до с. Яківці, де на зламі ХІХ-ХХ сторіч жив і працював Микола Васильович, з любов’ю іменуючи свій маєток «Відрадою». Тут він збудував і утримував на власні кошти лікарню, госпіталь для інвалідів війни, школу для місцевих дітей і бібліотеку. Тепер тут знаходиться його могила. З цікавістю студенти розшукували колишню дачу Скліфосовського, що нині розташована на території Полтавського дендропарку. Запали в душу студентам слова видатного хірурга, вченого-новатора, організатора вищої медичної освіти: «Народ, що цінує пам'ять про своїх великих предків, має право спокійно дивитися в майбутнє». Знайомство з життєписом людини, яка стоїть у одному ряду зі світилами науки Є.Й. Мухіним, І.М. Сеченовим, М.І. Пироговим, С.П. Боткіним, спонукало студентів до роздумів про своє місце в житті, про обрані ними життєві орієнтири.