До 95-річчя ВДНЗ України «УМСА» 8 жовтня 2016 року викладачі кафедри українознавства та гуманітарної підготовки разом із деканатом медичного факультету та деканатом по роботі з іноземними студентами організували і провели автобусну екскурсію до Національного Музею-садиби та усипальниці видатного вченого та лікаря М.І. Пирогова, а також комплексу Вінницького обласного краєзнавчого музею «Ставка Гітлера «Вервольф» за маршрутом Полтава – Вінниця – Полтава зі студентами 1-4 курсів медичного та стоматологічного факультетів.

Національний музей-садиба М.І. Пирогова, який належить до найважливіших об'єктів культурної спадщини України і займає особливе місце у внутрішньому і міжнародному туризмі, розташований в південно-західній частині міста Вінниці, у живописній садибі Вишня, де впродовж останніх двадцяти років (1861-1881) жив і працював видатний учений, геніальний хірург, анатом, творець воєнно-польової хірургії, засновник Товариства Червоного Хреста, прекрасний педагог і громадський діяч Микола Іванович Пирогов.

Час невблаганно віддаляє нас від того періоду, коли жив і творив Микола Іванович Пирогов, проте його ідеї, принципи, праці не втрачають свого значення. Вони ще довго залишатимуться актуальними, а для практики хірургії, топографічної анатомії людини, воєнно-польової хірургії – неоціненними.

Справа Пирогова, його вчення витримали випробування часом. Вдячні нащадки з повагою і любов'ю зберігають пам'ять про великого Гуманіста, Лікаря, Громадянина і Людину. Студенти академії залишили свої враження від екскурсії у книзі відгуків відвідувачів музею.

Після цього студенти відвідали ставку Гітлера «Вервольф», що в перекладі з німецької означає «озброєний вовк», яка розташована за 8 км на північ від Вінниці. За часів Великої Вітчизняної війни вона використовувалася для керування військовими діями на Східному фронті. Будівництво польової ставки спершу планувалося біля Лубен (Полтавської області). Але, по-перше, тоді там досить активно діяли партизани, які одразу зацікавилися б таємним об’єктом, а по-друге, «бліцкриг» не вдався, і війна затягувалася. Оскільки Вінниця була більш-менш віддаленим, затишним містом і, що найголовніше, була розташована на шляху, де в майбутньому мали збудувати транс’європейську магістраль Гамбург – Готенланд (нинішній Крим), то вибір для зведення «Верхольфу» випав саме на неї.

Нині ставка є досить унікальним і цікавим об’єктом. Дослідникам вдалося відновити точні розміри території ставки та її окремих зон. Але багато залишилося таємниць. Навколо ставки і досі точиться чимало пересудів, висловлюються нові гіпотези, пов’язані з нею.

Також студентам випала нагода бути присутніми на «Шоу музичних фонтанів» у м. Вінниці.

Подорож залишила незабутні враження.