до 247 річниці від дня народження Івана Петровича Котляревського

Кафедра українознавства та гуманітарної підготовки (зав. - доц. Лещенко Т.О.) до 247 річниці від дня народження Івана Петровича Котляревського (1769–1838), українського письменника, основоположника української літератури («Великий співець України»; «Поет, новатор і патріот»; «Класик нової української літератури») провела культурно-мистецький захід.

Куратори кафедри (Шевченко О.М., Тукова Т.В., Дегтярьова К.В., Юфименко В.Г., Владимирова В.І.) разом зі своїми групами 8,9,10,11,12 І курсу стоматологічного факультету провели пішохідну екскурсію «Дорогами Івана Котляревського». До заходу долучилися й іноземні студенти академії. Під час екскурсії студенти відвідали пам’ятник І.П. Котляревському, меморіальний музей неперевершеного письменника, музей-садибу, а також місце поховання великого класика української літератури, зачинателя української літературної мови, адже Іван Котляревський – це один із тих людей, які зробили наше місто славетним. Саме Іван Котляревський першим зумів реалістично відтворити життя, духовну красу трудящих людей, широко використовував багатство усної народної творчості. Його твори – невмирущі, неповторні, завжди актуальні, а особливо сьогодні, коли українцям конче необхідний патріотичний дух.

Заслуга Котляревського в тому, що він вивів із забуття народне слово. Він перший почав писати мовою, якою говорило населення цілого краю. Українська мова з його легкої руки голосно залунала і «розлетілася» на весь світ.