"УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ"

Спортивно-масова робота

36024, Україна, Полтава, вул.Шевченка, 23

Кафедра фізичного виховання і здоров’я, фізичної реабілітації, спортивної медицини працює відповідно до календарних планів та напрямків організації фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи.

Діяльність кафедри включає:

 • організацію плідної роботи оздоровчих секцій та секцій спортивного удосконалення з видів спорту для студентів та співробітників ВДНЗУ «УМСА»;
 • проведення традиційних академічних Спартакіад («Першокурсник», серед факультетів та курсів, серед студентських гуртожитків, серед співробітників, спортивно-оздоровчого табору «Диканська Дубрава») та змагань з видів спорту до визначних дат і подій;
 • комплектування збірних команд ВДНЗУ «УМСА» з видів спорту серед студентів та співробітників для участі в міських, обласних (в тому числі Універсіада Полтавщини, спартакіада серед професорсько-викладацького складу ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації, спартакіада серед працівників медичних закладів, тощо), всеукраїнських (в тому числі Спартакіада серед вищих медичних навчальних закладів, спортивні студентські фестивалі, тощо) та міжнародних змаганнях;
 • проведення Вечорів Спортивної Слави для студентів та співробітників ВДНЗУ «УМСА» з метою активізації фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи всіх напрямків на базі академії.

В академії працює 26 груп спортивної майстерності для студентів та співробітників, в яких займаються близько 500 чоловік.

Для пропаганди здорового способу життя та впровадження фізичної культури та спорту в сферу навчання, роботи, побуту і відпочинку робота кафедри висвітлюється в ЗМІ та на Інтернет-сайті.

Звіт кафедри фізичного виховання і здоров’я, фізичної реабілітації, спортивної медицини про спортивну роботу за 2015-2016 н.р.

Проведено:

 • Вiйськово-патрiотичний захiд «Кiборг-квест»;
 • Спартакіада «Першокурсник» на Кубок ректора академії В.М. Ждана (6 видів спорту);
 • Спартакіада серед курсів та факультетів, приурочена 30-тій річниці Чорнобильської трагедії (6 видів спорту);
 • Спартакіада серед студентських гуртожитків, присвячена 95 річниці академії (4 види спорту);
 • VIІІ Спартакіада серед співробітників академії (5 видів спорту);
 • Спартакіада спортивно-оздоровчого табору «Диканська Дубрава» (6 видів спорту).

Студенти академії взяли участь в:

 • V Спортивних іграх Полтавщини серед ВНЗ ІІІ-ІV р. акр. (І місце – вільна боротьба, І місце – греко-римська боротьба, ІІ м – шахи, ІІ місце баскетбол, ІІ м – настільний теніс
 • Універсіаді Полтавщини ВНЗ ІІІ-ІV р. акр. (ІІ м – дзюдо, ІІ м – самбо, ІІ м – гирьовий спорт, ІІІ м – плавання, ІІІ м – футбол.

Збірні команди академії з видів спорту постійно брали участь в міських та обласних змаганнях, плідно співпрацювали з міською радою ФСТ «Спартак», організовували змагання до визначних дат та подій.

13 квітня 2016 року відбулося офіційне відкриття Спартакіади ВДНЗУ «УМСА», приуроченої до 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи.

У 2016 році команда УМСА в перше за вісім років взяла участь у традиційній легкоатлетичній естафеті серед навчальних закладів м. Полтава на призи газети «Зоря Полтавщини» присвяченій Дню пам’яті і примирення та Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Вітаємо команду з призовим III місцем!

Команда ВДНЗУ «УМСА» з міні-футболу стала бронзовим призером V спортивних ігор Полтавщини серед ВНЗ ІІІ – ІV рівнів акредитації.

Команда ВДНЗУ «УМСА» з настільного тенісу стала срібним призером V спортивних ігор Полтавщини серед ВНЗ ІІІ – ІV рівнів акредитації.

Команда ВДНЗУ «УМСА» з баскетболу стала срібним призером Чемпіонату Полтавської області зі студентського баскетболу та вибороли почесне шосте місце на Чемпіонаті України зі студентського баскетболу в «східній зоні».

У змаганнях з плавання V Спортивних ігор Полтавщини серед ВНЗ III-IV рівнів акредитації команда УМСА зайняла почесне III місце.

Плахотя Оксана Сергіївна студентка 11 групи 1 курсу стоматологічного факультету зайняла 1 місце в трьох видах на: 50м батерфляй; 100м батерфляй; 200м вільний стиль.

25 травня 2016 року відбувся ІІ етап Обласних спортивних змагань для молоді «Здорова молодь – здорова нація» в Полтавській області.

Склад команди – 2 учасника (змішана пара), яка змагалася з трьох видів спорту – волейбол, настільний теніс, спортивна естафета.

Нашу академію представляли дві команди:

І команда – Омеляненко Денис ІІ мед. 21 група;

Капелька Ярослава ІІІ стом. 16 група.

ІІ команда – Журавльов Максим І мед. 18 група;

Шкарабан Аліна коледж.

Друга команда посіла ІV місце. А перша команда стала переможцем цих загань.

Наші спортсмени вибороли право відстоювати честь академії на ІІІ етапі Всеукраїнських змагань «Здорова молодь – здорова нація», які відбудуться 23-25 серпня 2016 року в Миколаївській області.

13 - 15 травня 2016 року у м. Харків пройшов Чемпіонат України з війсково - спортивних багатоборств. Ці змагання включали в себе розділ «Стрільба» (з гвинтівки) та спаринги. Змагалися більш, ніж 1000 учасників з усіх куточків України.

У напруженій боротьбі студенти ВДНЗУ «Української медичної стоматологічної академії» змагалися у розділі «Бойове двоборство», версії Б-ІІ (неповний дозований контакт з противником) та посіли призові місця:

І місце - Годуадзе Георг Нодарійович - ІІ курс медичного факультету №1, група №2 та Нагай Валерія Олегівна - І курс медичного факультету №1, група №22; ІІ місце - Тимошенко Андрій Вячеславович - IV курс медичного факультету №1, група №14.

Нагородження проводив 15.05.2016 року президент Всеукраїнськой Федерації військово - спортивних багатоборств Зайцев С.В.

Головний тренер Бариш О.М.22 квітня 2014 року на базі Полтавської державної аграрної академії відбувся Чемпіонат Полтавської області з класичного пауерліфтингу серед студентів ВНЗ III-IV рівнів акредитації. За результатами проведених змагань команда УМСА під керівництвом Ігоря Миколайовича Ільченка посіла II

загально-командне місце. В особистому заліку Білокінь Сергій посів I місце (виконав норматив КМС із пауерліфтингу), Друзь Дмитро II місце (виконав норматив КМС із пауерліфтингу), Савенко Валерія II місце, Бойко Андрій III місце (виконав норматив КМС із пауерліфтингу), Костюк Анастасія III місце, Шкір Максим виконав норматив КМС із пауерліфтингу, Руй Сергій виконав 1 дорослий розряд.

Вперше на базі спортивного комплексу Української медичної стоматологічної академії, кафедрою Фізичного виховання та здоров’я, фізичної реабілітації, спортивної медицини були проведені обласні змагання з пауерліфтингу серед спортсменів з ураженням опорно рухового апарату. (19.03.2016 р.)

Команда з регбі постійно приймає участь в обласних та всеукраїнських змаганнях, гідно представляючи академію.

25 квітня 2016 р. відбулася Спартакіада працівників закладів охорони здоров’я Полтавської області з волейболу. В якій прийняло участь 10 команд. По результатам змагань команда УМСА здобула право на участь у фіналі.