Міжнародна академічна мобільність в УМСА здійснюється згідно з офіційними угодами:
У рамках двосторонніх угод за програмою Erasmus+ академічну мобільність здійснили студенти УМСА:
У рамках двосторонніх угод за програмою Erasmus+ академічну мобільність здійснили аспіранти УМСА:
Мобільність аспірантів до Університету Сантьяго-де-Компостела (Іспанія) у 2020 році перенесено у зв’язку з пандемією COVID-19.
У рамках двосторонніх угод за програмою Erasmus+ академічну мобільність здійснили науково-педагогічні працівники УМСА:
Академічна мобільність представників університетів-партнерів: проф. Кундузова О. (Університет Поля Сабатьє, м. Тулуза, Франція), 2018 р., лекційний курс в УМСА.
Процедура номінування учасників програм академічної мобільності
Оголошення про конкурс на академічну мобільність розміщується на сайті академії, у соцмережах, повідомляється у ході зборів студентського наукового товариства і студентського профкому, розсилається на електронні адреси кафедр.
Претенденти подають на розгляд ряд документів – сертифікат, що підтверджує володіння англійською мовою на рівні не нижче B2, мотиваційний лист англійською мовою, резюме (для студентів), план наукової роботи (для аспірантів), план викладацької діяльності чи стажування (для науково-педагогічних працівників).
Кандидатури претендентів розглядаються на засіданні комісії з академічної мобільності, створеної згідно з наказом. Відповідно до підписаних угод про академічну мобільність та згідно з вимогами європейських партнерів до складу комісії входять представники професорського складу факультетів академії, а також адміністративні співробітники, що безпосередньо відповідають за координування програми Erasmus+. На основі поданих документів претенденти рекомендуються до участі в обміні, кандидатури номінантів надсилаються на розгляд до університету-партнера, який виносить остаточне рішення щодо реалізації мобільності відповідно до кількості фінансованих місць і умов договору.
Обрані учасники отримують запрошення, між університетами підписується Learning Agreement (для студентів і аспірантів) або Work Plan (для викладачів), згідно з яким здійснюється академічна мобільність. Для студентів – академічна різниця перекривається за індивідуальним графіком після завершення академічної мобільності.