Виховна робота кафедри

36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23, Українська медична стоматологічна академія, кафедра патологічної анатомії; тел. 2-86-84

Виховна робота кафедри здійснюється у відповідності до концептуальних положень Конституції України, Закону України  «Про вищу освіту», основних положень планів виховної роботи академії.

Відповідальний за виховну роботу на кафедрі – к.мед.н. асистент  Ніколенко Д.Є.

Виховна робота кафедри проводиться за напрямками:  громадянське виховання, правове виховання та формування здорового способу життя, волонтерський рух, художньо-естетичне та моральне виховання.

Для забезпечення організації виховної роботи серед студентів згідно розпорядження декана факультету підготовки іноземних студентів кураторами академічних груп призначались викладачі:  доц. Проскурня С.А.,  доц. Совгиря С.М., доц. Винник Н.І., ас. Ніколенко Д.Є., ас. Филенко Б.М., ас. Сидоренко М.І., ас. Бабенко В.І.

Завідувача кафедрою проф. Старченко І.І. призначено куратором групи лікарів – інтернів.

Розроблений графік проведення індивідуальних виховних годин, на яких обговорюються важливі для студенів питання, їх успішність, визначні події в країні, галузі охорони здоров'я та науки. Заслуховуються підготовлені реферовані повідомлення з актуальних питань сьогодення: проблеми збереження репродуктивного здоров'я студентської молоді, формування негативного ставлення до тютюнопаління, наркоманії, пияцтва, девіантної поведінки.

Викладачі кафедри разом з куруємими групами приймають участь в міських та академічних виховних заходах, періодично відвідують музеї, концертні зали, театр, виставки.

На початку січня кафедра патологічної анатомії з секційним курсом активно долучилася до благодійного руху. На зібрані власними силами кошти викладачі закупили та разом зі студентами-волонтерами загону «Єдність» передали онкогематологічному відділенню Дитячої міської клінічної лікарні ліки та медичне обладнання.

Доцент кафедри Филенко Б.М. 29 січня 2020 року прийняв участь у програмі "Гість на Центральному"  на тему «Вплив паління на організм людини. Чи безпечні новітні засоби для паління - IQOS, вейпи, кальян?».

В музеї  кафедри доцент Филенко Б.М. регулярно проводить екскурсії з професійної орієнтації учнів середніх і старших класів шкіл міста, студентів середніх та вищих закладів освіти. Демонстрація макропрепаратів, що ілюструють медичні аспекти патології, допомагає слухачам остаточно визначитися з вибором професії. Крім того, демонстрація наслідків впливу шкідливих звичок на організм людини та майбутнього потомства спонукає молодь замислитися над способом життя та пріоритетах, які вони ставлять перед собою.

Під час екскурсій пропагандується здоровий спосіб життя, своєчасна вакцинація проти туберкульозу та наочно доводиться шкідливість вживання алкоголю, наркотиків та тютюнопаління на представлених експонатах.

Одночасно з учнями проводиться бесіда з вибору майбутньої спеціальності лікаря. Це дає можливість допомогти майбутнім абітурієнтам зробити свій вибір на користь навчання у нашому вузі.

Велика увага у виховній роботі приділяється також питанням профілактики правопорушень, а саме:  запобігання проявам екстремізму, сепаратизму, корупційним діям, хабарництву та зловживанню службовим становищем.

ПЛАН

виховної роботи кафедри патологічної анатомії з секційним курсом на 2019-2020 навчальний рік

Теми виховних заходів

Термін виконання

Відповідальні

1

Затвердження плану виховної роботи та кураторів груп

Серпень

Ніколенко Д.Є.

2

Обговорення стану виховної роботи на кафедрі

3

Формувати у студентів професійний інтелект та культуру:

а) за рахунок чіткої організації навчального процесу

б) введенням у лекційний матеріал і практичні заняття відомостей про сучасні досягнення світової науки та практики, а також наукові розробки співробітників кафедри.

Зав. кафедрою, викладачі

4

Виховання національної самосвідомості студентів та патріотизму:

а) викладання предмету державною мовою,

б) звертати увагу на проблеми толерантності у всіх сферах суспільного життя; акцентувати увагу на принципах соборності та єдності України.

в) святкування державних свят:

День прийняття Конституції України - 28 червня, День незалежності України - 24 серпня, День захисника України - 14 жовтня, День визволення Полтави від німецько- фашистських загарбників - 23 вересня, День народження Т.Г. Шевченко - 9 березня, та інші.

5

Виховання у студентів шановливого ставлення до української культури, демократизму, гуманних взаємовідносин при вирішенні проблем між собою, із викладачами.

6

Виховання у студентів інтелігентності і моральної бездоганності особистим прикладом викладачів кафедри патологічної анатомії ВДНЗ України «УМСА».

7

Разом зі студентами приймати участь у проведенні культурних заходів (урочистих зборів).

8

Організувати та провести екскурсії в музеї м. Полтави, культпоходи в театри, художні виставки.

9

Приймати участь у роботі семінару для кураторів академічних груп.

10

Своєчасно знайомитися з нормативними документами, рішеннями, постановами з питань виховної роботи серед студентів.

11

Брати участь зі студентами у зустрічах з народними депутатами.

12

Моральне виховання студентів - організувати і провести бесіди на морально-етичні теми, дотримання дрес-коду.

13

Впроваджувати серед студентів принципів здорового способу життя, усвідомленого та відповідального батьківства, формування соціально - активної, фізично здорової та духовно-багатої особистості.

14

Організовувати роботу за місцем проживання студентів.

Згідно графіка

15

Встановлення толерантних партнерських відносин «Викладач- студент»

16

Продовжити волонтерську роботу по наданню допомоги хворим та похилого віку співробітникам кафедри.

17

Виконання антикорупційних заходів шляхом особистого прикладу.

18

Виконання основних положень плану виховної роботи ВДНЗ України «УМСА»