Соціальний захист співробітників, учасників ЧАЕС, інвалідів ВВВ, учасників АТО

36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23


Соціальна політика профспілкового комітету спрямована на вдосконалення роботи із соціального захисту співробітників, забезпечення прав, збереження й підвищення матеріального добробуту, створення відповідних безпечних умов праці й навчання, організацію відпочинку й оздоровлення. Особлива увага приділялась наданню соціальних пільг, матеріальної допомоги, оздоровленню співробітників та їх дітей, вшанування ветеранів Великої вітчизняної війни, праці, ювілярів, поліпшенню умов праці, запобіганню виробничому травматизму, проведення культурно-масових та спортивно-оздоровчих заходів.


До послуг співробітників академії:

 • спортивно-оздоровчій табір "Диканська дубрава" , розташований на березі річки Псел в селі Михайлівка Диканського району Полтавської області, що дає можливість співробітникам, студентам та членам їхніх сімей повноцінно відпочивати в літній період. Студенти-сироти мають можливість безкоштовно оздоровитись у таборі. До послуг відпочиваючих спортивні майданчики для волейболу, футболу, баскетболу, настільного тенісу, спортивний інвентар, літній кінотеатр;
 • система надання в період літніх і зимових канікул дітям співробітників пільгових путівок для відпочинку та оздоровлення;
 • система консультативної та медичної допомоги співробітникам академії та членам їх сімей на базі клінічних кафедр, лікарень та поліклінік міста Полтава;
 • система оздоровлення співробітників, які за станом здоров’я потребують лікування в санаторних закладах різного профілю;
 • центр громадського харчування, до складу якого входять їдальні та буфети у навчальних корпусах та гуртожитках;
 • медичний пункт ;
 • система контролю умов праці співробітників, проводиться атестація робочих місць та поетапне забезпечення сучасним обладнанням, засобами індивідуального захисту, спец. харчуванням (молоком);
 • спортивний комплекс з тренажерним залом.

З метою відзначення за вагомі трудові здобутки, багаторічну працю, активну участь у громадському житті колективу, з нагоди державних свят та особистих ювілеїв співробітники академії та ветерани війни та праці вшановуються, отримуючи різні види нагород та премій.

З нагоди професійного свята — Дня медичного працівника, Нового року, інших свят співробітники академії за сумлінну працю та активну громадську позицію заохочуються грошовими преміями, матеріальною допомогою, цінними подарунками.

Співробітники академії при необхідності отримують матеріальну допомогу за рахунок коштів академії та профспілкового комітету.

З метою вшанування ветеранів війни і праці, учасників АТО традиційно проводяться вечори вшанування, концертні програми, святкові вогники, зустрічі за круглим столом присвячені Дню перемоги у ВВВ, Дню визволення Полтави від фашистських загарбників «Нам не забути дні війни – навіки в пам’яті вони», «Тільки пам'ять не сивіє», «Запали свічку пам’яті».

Спортивна діяльність включає в себе:

1. Організація плідної роботи оздоровчих секцій та секцій спортивного удосконалення для студентів та співробітників академії. На даний час 26 секцій в яких займається близько 500 чоловік.

2. Проведення традиційних академічних Спартакіад: «Першокурсник» на кубок ректора академії професора Ждана В.М., серед факультеттів та курсів, серед студентських гуртожитків, серед співробітників та спартакіада спортивно-оздоровчого табору «Диканська дубрава».

3. Комплектування збірних команд академії для участі в міських та обласних змаганнях (в тому числі Універсіаді Полтавщини, спортивних Іграх Полтавщини, спартакіаді серед гуртожитків, серед професорсько-викладацького складу, серед працівників медичних закладів, тощо).

4. Організація участі команд з видів спорту академії у Всеукраїнських та міжнародних змаганнях (в тому числі в Спартакіаді серед вищих медичних навчальних закладів, спортивних студентських фестивалях, тощо).

5. Співробітники академії традиційно беруть участь в Спартакіаді Полтавщини «Бадьорість і здоров’я» серед професорсько-викладацького складу ВНЗ ІІІ-ІV р. акр. та обласній галузевій Спартакіаді серед команд працівників закладів охорони здоров’я.

Культурно-масова діяльність включає в себе:

 1. Діяльності спрямована на естетичне виховання студентської молоді, сприяння процесам становлення і розвитку української національної культури та культур народів, представники яких навчаються в академії.
 2. Працює 19 гуртків та колективів художньої самодіяльності, серед яких чільне місце займають 3 колективи з почесним званням «Народний самодіяльний» - це ансамбль танцю «Юність», вокальний ансамбль «Мальви», хор «Криниця» та духовий оркестр з загальною кількістю учасників 168 осіб. Кожен колектив має свою підготовчу групу.
 3. Щорічний творчий звіт в обласному міжвузівському мистецькому фестивалі «Студентська весна».
 4. Участь в міських, обласних та всеукраїнських мистецьких конкурсах та фестивалях.

У вирішенні питань соціально-економічного захисту адміністрація та профспілковий комітет спільно працюють за пріоритетними напрямками:

 • - питання оснащення робочих місць сучасним обладнанням;
 • - створення безпечних умов праці з метою зниження захворюваності та виключення впливу шкідливих факторів;
 • - оздоровлення дітей співробітників за рахунок профкому;
 • - підвищення рівня культурно-виховної роботи шляхом проведення заходів в гуртожитках академії, звітів колективів художньої самодіяльності, конкурсів та інше;
 • - надання по можливості тимчасового житла аспірантам, студентам, молодим вченим, які цього потребують;
 • - проведення спортивно-оздоровчих заходів серед співробітників які приймають участь в змаганнях на рівні академії, міста, області, країни.

Плідна співпраця адміністрації з профкомом у напрямі виконання соціальних програм, розвитку трудового колективу, захисту соціально-економічних інтересів співробітників та студентів, забезпечення належних умов праці та духовного розвитку стимулює працівників до сумлінної і продуктивної науково-методичної, лікувально-консультативної та профілактичної роботи.