Відділ культурно-освітньої діяльностіВідділ культурно-освітньої діяльності

Історія відділу культурно - освітньої діяльності академії багата і різноманітна і несе свій початок з 1973 року. Та офіційно в 1985 році при профкомі студентів, постановою Президії Облпрофради було відкрито студентський клуб, який у 2001 році, згідно Наказу Міністерства культури і мистецтв України, на підставі рішення Вченої Ради академії, пере організовано у відділ культурно – освітньої діяльності зі штатним розкладом у кількості 11 одиниць. Нині у відділі працює 10 керівників зі спеціальною освітою.

Відділ є структурним підрозділом виховної роботи академії і підпорядковується проректору з науково – педагогічної та виховної роботи д.мед.н, професор Похилько В.І.. Начальник відділу Сидоренко Л.В. Художній керівник відділу Залужений артист естрадного мистецтва України Табель І.С.

Враховуючи соціальну важливість та направленість на підтримку обдарованої студентської молоді, відділ об'єднує і координує роботу 20 гуртків та колективів художньої самодіяльності, серед яких чільне місце займають 5 колективів з почесним званням « народний аматорський» - це ансамбль танцю «Юність», вокальний ансамбль «Мальви»,хор співробітників "Криниця", народний духовий оркестр, народний амоторський вокальний гурт "Плика вокализ".

Ансамбль естрадно – спортивного танцю «Стимул»

Керівник студентка стоматологічного факультету Ольга Байда.

Ансамбль лауреат Всеукраїнського фестивалю – конкурсу «Літні тони» в м. Києві. Ансамбль нагороджений дипломами І ступеню міжвузівського мистецького фестивалю «Студентська весна – 2013-2016», лоуреат Всеукраїнського фестивалю "Пісенний вернісаж 2016

Ансамбль народного танцю співробітників академії «Візерунки»

Художній керівник – Лариса Кириленко. Колектив створено в 2013 році. Ансамбль – лауреат І премії на IX Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв студентів-медиків та працівників лікувальних закладів України «Ліра Гіппократа – 2014». Всі учасники колективу випускники академії. 2015 рік – лауреат І премії в номінації «Народна стилізація» VII Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Південний берег» місто Одеса. Диплом І ступеня на Х обласному фестивалі мистецтв «Душі криниця – 2016» колективів закладів охорони здоров’я у жанрі хореографії. Диплом лауреата ІІ премії в номінації «Народний танець» V Міжнародного фестивалю-конкурсу хореографічних та вокально-хореографічних колективів «Самоцвіти» м. Львів, 2016 рік.

«Візерунки» продовжують брати участь у національних, міжнародних конкурсах та фестивалях, радують глядачів і підтримують славу академії. Запрошуємо викладачів академії стати учасником ансамблю народного танцю «Візерунки» та особистим прикладом популяризувати надбання духовних культурно-мистецьких традицій серед майбутньої національної медичної еліти.

Вокальний чоловічий гурт «Пліка вокаліз»

Керівник-Дмитро Лузановський. Колектив створений у вересні 2014 року і за короткий час став популярним серед студентської молоді. У 2015 році гурт став лауреатом ІІ премії XXV Всеукраїнського фестивалю – конкурсу сучасної естрадної пісні «Пісенний вернісаж» м. Київ. Нагороджений дипломом І ступеню міжвузівського мистецького фестивалю «Студентська весна – 2016»

Вокальне тріо «Чар зілля»

Керівник - Заслужений артист естрадного мистецтва України Ігор Табель.

Тріо стало Лауреатом XXVIII Всеукраїнського фестивалю – конкурсу сучасної естрадної пісні «Пісенний вернісаж – 2014» та Лауреатом І премії на IX Всеукраїнському фестивалі – конкурсі мистецтв студентів – медиків та працівників лікувальних установ України «Ліра Гіппократа – 2014». Тріо виступає на академічних вечорах та святах міста. Лоуреат премії Гран-прі Всеукраїнського фестивалю естрадної пісні "Пісенний вернісаж 2016".

Музичне тріо «Тараб» з Йорданії

Колектив дебютував на вечорі до Міжнародного Дня «Прав людини» 10.12.2014року. Веселі та музичні хлопці дуже сподобались аудиторі. Гурт став лауреатом Всеукраїнського фестивалю – конкурсу «Літні тони - 2015» керівник гурту Заслужений артист естрадного мистецтва України Амро Фарід. Дипломант Обласного міжвузівського фестивалю "Студенська весна 2016".

Іранський інструментальний дует «Ападана»

Амір Фахер та Мехрзад Солтанія. Звучання мелодики і скрипки, та ще в руках професіоналів, це дуже красиво.

Ансамбль естрадного танцю «Мелліор»

Ансамбль естрадного танцю «Мелліор», керівник студентка стоматологічного факультету Марія Кириленко. Вона в складі свого ансамблю завоювала звання лауреата та симпатії глядачів Міжнародного фестивалю в Італії «Le spiagge D'Italia - 2012».

Ансамбль естрадного танцю «Мелліор» став Лауреатом ІІ преміі на Всеукраїнському вокально – хореографічному фестивалі «Планета натхнення – 2014» в м. Дніпропетровськ та Лауреатом І премії на на IX Всеукраїнському фестивалі – конкурсі мистецтв студентів – медиків та працівників лікувальних установ України «Ліра Гіппократа – 2014» . А керівник ансамблю Марія Кириленко нагороджена Дипломом «За високопрофесійну плідну діяльність і подвижництво в галузі культури і мистецтва» творчої спілки естрадного мистецтва України.

Жовтень 2015 – лауреат І премії в номінації «сучасна хореографія» VII Міжнародного фестивалю – конкурсу мистецтв «Південний берег» місто Одеса. Дипломант Обласного міжвузівського фестивалю "Студенська весна 2016".

Ансамбль бально – спортивного танцю «Орхідея»

Ансамбль бально – спортивного танцю «Орхідея» існує з 2010року. Керівник студентка 3-го курсу медичного факультету Ірина Пелипенко. В колективі 16 учасників. «Орхідея» є дипломантом I ступеня Обласного міжвузівського мистецького фестивалю «Студентська весна» 2010-2014 років.

Ансамбль став лауреатом першої премії Всеукраїнського фестивалю – конкурсу «Літні тони - 2015» в м.Києві.

Лоуреат премії Всеукраїнського фестивалю мистецтв "Обдарована молодь 2016".

Ансамбль сучасної хореографії «Харизма»

Керівник студентка стоматологічного факультету Ольга Байда.

Ансамбль сучасної хореографії «Харизма» створила студентка стоматологічного факультету Ірина Смолєнцева , яка гідно представила свій колектив на Міжнародному фестивалі в Італії «Le spiagge D'Italia - 2012». Зараз керівник колективу студент стоматологічного факультету Марк Михайлюк. Дипломант Обласного міжвузівського фестивалю "Студенська весна 2016".

Народний самодіяльний ансамбль танцю «Юність»

Заснований колектив у жовтні 1973року студентом академії Михайлом Сатановським. За короткий час ансамбль став одним з кращих хореографічних колективів області. В 1976р.відбулася творча поїздка до Болгарії. В 1977р. за високу виконавську майстерність присвоєне почесне звання «Народний самодіяльний», яке з успіхом підтверджується кожного року на Міжвузівському мистецькому фестивалі «Студентська весна».

У жовтні 1993 року «Юність» побувала на фольклорному фестивалі у польському місті Кошаліні, де була відзначена Почесною грамотою. 2007 рік - Народний самодіяльний ансамбль танцю «Юність» став володарем Гран - прі фестивалю «Від серця до серця», що проходив в Угорщині, де проходили Дні української культури. 2008 рік – «Юність» лауреат Міжнародного фестивалю українського мистецтва «Північна зірка», який проходив в Естонії та Латвії. 2012 рік – Перше місце на VIII – Міжнародному фестивалі фольклору та сучасного мистецтва в Італії «Le spiagge D'Italia - 2012». Ансамбль існує 46 років, останні 10 років ним керує досвідчений хореограф Олена Матюніна. Учасники ансамблю сповнені творчим натхненням, тягою до прекрасного, що яскраво відображається в танці, а також вони є активними пропагандистами українського хореографічного мистецтва. «Юність» у 2013 році відзначв свій знаменний ювілей!

Лоуреат премії Гран-прі на Всеукраїнському мистецькому фестивалі "Лвівська рапсодія 2016".

Ансамбль барабанщиць

Ансамбль барабанщиць створений у 1987 році керівником народного самодіяльного духового оркестру Іваном Петровичем Копеленко. Зараз ансамбль барабанщиць виступає окремо від духового оркестру. Має свою програму. З 2002 року колективом керує молодий талановитий керівник, Заслужений артист естрадного жанру України Євген Дуднік. Виступи цього ансамблю користуються великим успіхом серед студентів та співробітників академії, жителів Полтави та області. Ансамбль є постійним учасником академічних заходів, обласних спортивних свят, змагань і парадів.

ВІА «Вагант»

Керівник студентка стоматологічного факультету Ольга Байда.

Керівник Ігор Анатолійович Шумейко, який надихає своїх учасників на творчість, музикальність та оригінальність.

Народний самодіяльний вокальний ансамбль «Мальви»

Народний самодіяльний вокальний ансамбль «Мальви» був створений в 1995 році художнім керівником відділу Людмилою Сидоренко. За порівняно короткий час колектив став своєрідною візитною карткою академії. Це і зустрічі вельмишановних гостей з хлібом – сіллю, вшанування і вітання ювілярів, активна участь у культурних заходах академії, міста та області.

За творчі досягнення у розвитку самодіяльного мистецтва, значний вклад у скарбницю української національної культури, високу виконавську майстерність вокальному ансамблю «Мальви» у січні 2000 року присвоєно почесне звання «Народний самодіяльний колектив», яке 20-й рік поспіль успішно підтверджується дипломом Першого ступеня на Міжвузівському обласному мистецькому фестивалі – конкурсі «Студентська весна».

У червні 2006 року ансамбль побував у Польщі, де став лауреатом VIII Міжнародного фестивалю студентської творчості «Європа без кордонів». У листопаді 2008 року народний самодіяльний вокальний ансамбль «Мальви» був запрошений до участі у Міжнародному фестивалі українського мистецтва «Північна зірка», який проходив в Естонії та Латвії, де дівчата теж отримали звання лауреатів. 2012 рік – Перше місце на VIII – Міжнародному фестивалі фольклору та сучасного мистецтва в Італії «Le spiagge D'Italia - 2012». За 20 років свого існування через склад ансамблю «Мальви» пройшли понад 130 учасниць. Любов до пісні об'єднує в гурт дівчат з 1 по 5,6 курси. Творча робота колективу направлена на подальше вдосконалення виконавської майстерності, пропаганду української народної творчості.

У 2015 році став лауреатом І премії XXV Всеукраїнського фестивалю – конкурсу сучасної естрадної пісні «Пісенний вернісаж» м. Київ.

Лауреат І премії на Всеукраїнському мистецькому фестивалі "Лвівська рапсодія 2016".

Народний самодіяльний духовий оркестр

Колектив був створений у 1976 році студентом академії Василем Перебийносом. До 1980 року оркестром керували студенти Анатолій Бурик, Володимир Костенко та Валентин Шинкаренко. В жовтні 1980 року оркестр очолив майор запасу, бувший військовий диригент Іван Петрович Копеленко. З цього часу почалась сторінка великої творчої діяльності колективу. В 1982 році духовий оркестр приймає участь в обласному марш – параді духових оркестрів, де займає Перше місце серед оркестрів вищих учбових закладів області і утримує його до 2002 року. У квітні 1986 року за високу виконавську майстерність колективу присвоєне звання «Народний самодіяльний», а в грудні цього року приймає участь у теле турнірі « Сонячні кларнети».

Колектив побував з творчими концертами в м. Львові, Донецьку, Одесі, Комсомольську. За 39 років свого існування, через мідні труби оркестру пройшло понад двісті студентів, які поповнили свої знання в області музичного мистецтва. Всі вони стали хорошими фахівцями – медиками, керують самодіяльними духовими оркестрами, або самі грають в них. Нині народним самодіяльним духовим оркестром керує Никін Вадим. Колектив щорічно звітується на Міжвузівському обласному мистецькому фестивалі – конкурсі «Студентська весна», та є постійним учасником обласного марш – параду духових оркестрів, присвяченого Дню Перемоги у Другій світовій війні.

Оркестр став лауреатом другої премії Всеукраїнського фестивалю – конкурсу «Літні тони - 2015» в м. Києві.

ВІА «Леарор Аме»

У 2016 році створено новий колектив відділу «Леарор Аме», керівник В. Ликін

Ансамбль східного танцю «Вади Рам»

Ансамбль східного танцю «Вади Рам» створений у 2010 році. Керівник – дуже талановита дівчина, яка встигає навчатися, гарно співати! Гарно танцювати! Це лікар – інтерн Марина Сидоренко - дипломант Всеукраїнського фестивалю «Пісенний вернісаж – 2013» в м. Києві.

Народний аматорський хор „Криниця”

У 2008 році за підтримки адміністрації ВДНЗУ „УМСА” відбулося зародження вокально-хорового ансамблю „Криниця” співробітників академії.

Керівник хору – Дронова Оксана Анатоліївна, концертмейстер – Носенко Євгеній Іванович.

За вагомий внесок у розвиток культури українського народу наказом Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації у 2014 році колективу „Криниця” присвоєно звання „Народний аматорський хор”.

За роки свого існування учасниками колективу було проведено чимало виступів в академічних програмах, фольклорно-етнографічних, благодійних заходах. Народний аматорський хор „Криниця” є постійним учасником фестивалю мистецтв „Душі криниця” колективів закладів охорони здоров’я Полтавської області (2014 р. – лауреат ІІІ премії за високу виконавчу майстерність, 2015 р. – лауреат ІІ премії за високу виконавчу майстерність, 2016 р. – диплом ІІ ступеня у хоровому жанрі). У репертуарі „Криниці” – хорові твори українських композиторів різних поколінь, обробки українських народних пісень.

Народний аматорський хор „Криниця” на власному прикладі демонструє послідовне та самовіддане служіння народній пісні, а через неї – служіння національній ідеї.

Марина Сидоренко

Лікар - інтерн Марина Сидоренко. Вона стала Лауреатом І премії VIII Всеукраїнському фестивалі – конкурсі мистецтв студентів – медиків та працівників лікувальних установ України «Ліра Гіппократа – 2013» в м. Києві. Наша академічна зіронька!

Творчі здобутки

Ігор Табель

Художній керівник відділу культурно – освітньої діяльності, Заслужений артист естрадного мистецтва України Ігор Табель здобув І премію на Всеукраїнських фестивалях – конкурсах мистецтв студентів – медиків та працівників лікувальних установ України «Ліра Гіппократа – 2012, 2013, та 2014» та неодноразово нагороджений Дипломами «За високопрофесійну плідну діяльність і подвижництво в галузі культури і мистецтва», творчої спілки естрадного мистецтва України.

- став лауреатом першої премії на Всеукраїнському фестивалі – конкурсі «Пісенний вернісаж – 2015» в м. Києві.

Творчі здобутки

Bокальний дует «Double Voice»

Керівник студентка стоматологічного факультету Ольга Байда.

Ансамбль лауреат Всеукраїнського фестивалю – конкурсу «Літні тони» в м. Києві. Ансамбль нагороджений дипломами І ступеню міжвузівського мистецького фестивалю «Студентська весна – 2013-2016», лоуреат Всеукраїнського фестивалю "Пісенний вернісаж 2016